INSTRUKCJA DOJAZDU

 

Dojazd do MDK Filii Dąb jest możliwy bezpośrednie busami komunikacji miejskiej (tramwaje tam niestety nie docierają). Do dyspozycji macie 3 linie:

 

a) 0

b) 50

c) 110

Każdy z wymienionych busów dociera do przystanku Dąb Krzyżowa, który jest oddalony od MDK o jakieś 100 m.

 

  1. Osoby będące na Dworcu Głównym PKP powinny skierować się do podziemi gdzie znajduje się przystanek Katowice Dworzec (zejście znajdziecie w pobliżu McDonalda). Tam zlokalizujecie odpowiednie stanowisko, z którego powyższe busy odjeżdżają. Pamiętajcie, aby być przy stanowisku z busem, który będzie się kierował w stronę przystanku Dąb Krzyżowa, aby nie wsiąść do autobusu jadącego w przeciwnym kierunku – czytajcie rozkład przy każdym stanowisku!!

  2. Osoby które przyjadą Polskim Busem lub innym Autobusem znanej firmy prawdopodobnie, wysiądziecie przy albo na placu Piotra Skargi obok centrum handlowego Supersam. Stamtąd warto skierować się na przystanek Katowice Sokolska, z którego powyższe busy też odjeżdżają.

  3. Istnieje też prawdopodobieństwo, że wasz autobus kończy swoją linię na placu Andrzeja, a nie na placu Piotra Skargi. Ten jest zlokalizowany przy Dworcu PKP i należy wtedy kierować się na przystanek Dworzec Katowice – zasady już opisywane były powyżej.

 

Jeśli ktoś z was pojedzie linią 0 albo 50, może wysiąść wcześniej na przystanku Józefowiec Ściegiennego.

 

Na przystankach Katowice Dworzec oraz Katowice Sokolska znajdziecie biletomaty ŚKUP, w których zakupicie bilety.

 

Mapka Katowice Dworzec i Katowice Sokolska:

Mapka Dąb Krzyżowa: